Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Засоби масової інформації

03.04.2014

Українцям збувають дешеву горілку під виглядом бальзаму

Українцям збувають дешеву горілку під виглядом бальзаму

В Україні під виглядом начебто дієтичної добавки продають бальзам «Цілющий», який, як виявила програма журналістських розслідувань «Народний контроль» телеканалу ZIK, є нічим іншим як дешевим алкоголем. Понад те, тривало напій активно рекламували, збували через мережі аптек та навіть «Укрпошти». І лише нещодавно плящинки можна знайти хіба на вітринах алкомаркетів.

Розслідування журналістів довели: під прикриттям МОЗ в Україні провадиться «оригінальний»  бізнес зі збуту дешевого та неякісного алкоголю.

«Вміст етилового спирту у бальзамі становить 35%. Отримані в результаті дослідження показник міцності і показник загального екстракту – якщо прирівнювати їх до лікеро-горілчаних напоїв – відповідають показникам, що характерні для настоянок», – повідомив начальник відділу спеціальних видів експертизи науково-дослідного експертного криміналістичного центру Юлія Лень.

Якщо порівнювати настоянку, до прикладу зі звичайною горілкою із медом та перцем, то склад у цих продуктів  майже однаковий. Однак, настоянка на 5% слабша (35%) і має термін зберігання 24 місяці, тоді як горілка всього 9 місяців (40%).

Однак виробник «Цілющого» стверджує, що виріб є харчовим продуктом для дієтичного споживання. Для прикладу, у рівненських аптеках такі бальзами рекомендували для підвищення апетиту та зняття стресу. Щоправда, застерігали, що вживати напій потрібно після консультації з лікарем, адже  вміст спирту у бальзамі - 35 градусів.

Та, як з’ясувалося, головним покупцям «Цілющого» консультації медиків ні до чого. У тернопільських алкомаркетах продавців розповіли, що справжніми поціновувачами напою є безхатченки, та люди, для яких «градус» – життя.  Причина популярності бальзаму серед цього контингенту проста – ціна. «Цілющий» дешевший, аніж горілка, а ефект такий же.

Однак, у Міністерстві охорони здоров’я та у державній санепідемслужбі України вважають бальзам «Цілющий» безпечним. Не радять лише вживати дітям, підліткам, вагітним жінкам, а також людям, які мають медичні протипокази до вживання алкогольних напоїв.

Оскільки харчові продукти для спеціального дієтичного споживання не належать до алкогольних напоїв, на них не поширюються вимоги законодавства щодо виробництва алкогольних напоїв. Також вони не маркуються марками акцизного податку.  Отут і ховається бізнес. Виробник не платить податки як за алкогольний напій на цьому й заробляє гроші.

«У нас велика кількість горілчаного виробництва знаходиться «в тіні», – коментує народний депутат Микола Томенко. – Понад те, є псевдо-акцизні марки. Це «дахується» на найвищому рівні. Виробник сплачує акциз як за напій харчовий, який є нижчим від акцизу на алкоголь».

Підтримує Миколу Томенко і ще один нардеп Роман Ілик: «Не лише не платять податки, а роблять це у цинічний спосіб –  за погодженням Міністерства охорони здоров’я . МОЗ  покриває нову аферу, яка називається споювання українців дешевою горілкою».

За словами Романа Ілика, дозвіл на поширення реклами «Цілющого», яку врешті таки заборонили, підписав заступник міністра охорони здоров’я, який і досі залишається на посаді.

Українцям збувають дешеву горілку під виглядом бальзаму

«МОЗ прикривало афери, за якими українців споюють дешевою горілкою», – народний депутат Р. Ілик

Виробляє «Цілющий» ТОВ «Златогор», що на Черкащині. Журналісти зв’язались із представниками  компанії, ті, попри обіцянки так і не показали документи, які підтверджують цілющість бальзаму.

Зазначимо, що серед засновників «Златогора» фігурує зареєстроване в Києві ТОВ «ПетРус-ІнвестБуд».  Останнє займається різними видами робіт від будівництва нерухомості до виготовлення кондитерських виробів. А президентом і засновником групи компаній «ПЕТРУС» є Людмила Русаліна.  Ще у 2011 вона була депутатом в Черкаській облраді від блоку «Наша Україна». Водночас Людмила Русаліна, за версією журналу «Фокус»,  минулоріч зайняла 142 місце в рейтингу найбагатших людей України. Статки її компанії - понад $70,2 млн доларів. Серед інших засновників підприємства вказаний і Володимир Гаркушин. Він є віце-президентом групи компаній «ПетРус» . А сьогодні є членом Партії регіонів в Черкаській облраді.

«Під виглядом бальзаму продають справжню отруту. І таких схем в Україні  сотні»,  автор і ведучий програми Д. Добродомов

«Цілющий» - це яскравий приклад афери на державному рівні. Уявіть, напій, який містить 35 градусів спирту можуть купити навіть діти, адже він не вважається алкоголем, – говорить автор і ведучий програми Дмитро Добродомов. – Окремі експертизи стверджують:  «Цілющий» – біологічно-активна добавка. Натомість інші виявили: вміст альдегідів перевищено у 30 разів.  Це отрута.

Нещодавно прем’єр-міністр Арсеній Яценюк аргументуючи потребу підняти акциз на алкоголь і тютюн заявив: «Треба менше пити!». Я ж скажу: «Треба менше красти». От ще один приклад. В Україні 138 заводів виробляють нафтопродукти. Лише 10 із них виготовляють готовий продукт, який підпадає під певний акциз. Натомість інші виготовляють «компоненти нафтопродуктів. Цілющий бальзам тільки у нафтовій сфері. І таких схем сотні».

Нагадаймо, програма журналістських розслідувань «Народний контроль» телеканалу ZIK оновила формат: відтепер проект не лише викриває зловживання та їх виконавців, а й з допомогою активних людей, фахівців дає конкретні відповіді на питання: що робити, щоб змінити країну, побороти корупцію у найрізноманітніших сферах.

Відтак «Народний контроль» оголошує про пошук активних, самоорганізованих людей, які мають ідеї, бачення того, як повинна розвиватися країна, перевірили дієвість тих чи інших кроків на власному досвіді.

Так, кожен охочий долучитися до змін у державі може зареєструватися та долучитися до групи «Прозора країна» через електронну адресу: reg@prozora-kraina.org. У відповідь отримає листа, через який можна буде подати свої ідеї та пропозиції. Найцікавіші, найбільш конструктивні з них (а визначати це будуть не лише журналісти, а й учасники групи обговорення) ставатимуть темою для дискусії у прямих ефірах «Народного контролю». Автори ідей для аргументації своїх думок запрошуватимуть на програму у ролі експертів.

«Саме відкритість у боротьбі з корупцією, у проведенні змін у державі є головним. Програма долучається до цього процесу і закликає приєднатися до нього всіх, кому небайдужа доля нашої країни», – резюмував Дмитро Добродомов.

ЗМІ: ІА ZIK
По місяцях:
Всі новини ЗМІ
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»