Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

20.04.2015

Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

Сьогодні на українському фармацевтичному ринку представлено 70% імпортних ліків і лише 30% – вітчизняних. Відтак, потрібно створювати сприятливі умови для розвитку українського виробництва та спростити ввезення в Україну імпортних препаратів, щоб ціни на ліки стали більш доступними для населення.

Про це у коментарі IA ZIK зазначив нардеп 7-го скликання, у минулому – заступник голови парламентського комітету з охорони здоров’я Роман Ілик.

Він наголосив, що сьогодні в Україні реально на ринку представлено 70% імпортних ліків, а близько 30% препаратів – продукція вітчизняного виробника.

«Перше, що потрібно зробити – це створити максимально комфортні умови для розширення діапазону ліків, які можуть випускатися в Україні. Також треба сприяти місцевим виробникам, щоб дешевші аналоги імпортних ліків могли потрапити до аптек і люди мали можливість купити їх за адекватною ціною.

Що стосується імпортних ліків – перш за все, тих, які неможливо виробляти в Україні – варто спростити їхню реєстрацію і доступ на ринок. Крім того, треба прибрати бюрократію, яка створює всі умови для корупції як на митниці, так і під час реєстрації. Тому дуже важливо, максимально прибравши бюрократію і, зважаючи на ціни, за якими закуповують ліки у виробника, забезпечити доступ препаратів в аптеки з мінімальною націнкою», – вважає Роман Ілик.

На його думку, насамперед на вітчизняні фармацевтичні заводи має бути зменшене фіскальне навантаження. Також такі заводи повинні мати кращі умови для завезення сировини. Вона, за словами Романа Ілика, не повинна піддаватися акцизу, ПДВ тощо, оскільки це позначається потім на ціні.

Водночас екс-нардеп нагадав, що ВРУ вже прийняла відповідний закон, тож тепер можна буде закуповувати ліки через міжнародні організації напряму у товаровиробників. Крім того, за його словами, сьогодні вже підготовлена постанова КМУ, яка певний період регулюватиме ціни.

«Звичайно, будь-яка регуляція – це не зовсім правильно. Але треба зазначити, що Україна ще не перебуває у цілком ринкових умовах, а лише у перехідному періоді. Також слід зважати на те, що є ліки, які вже закуплені, тому вони будуть реалізовуватися за тими цінами, які ми сьогодні бачимо в аптеках. Дешевші препарати – справа кількох місяців, а не днів. Сьогодні ціни на ліки в аптеках захмарні і не кожна людина може собі їх дозволити. Це повинні розуміти всі», – наголосив Ілик.

Такі законодавчі нововведення, на думку Романа Ілика, не завдадуть суттєвого удару по великих аптечних мережах. Але малі аптеки переживатимуть більш скрутні часи.

«Треба допомагати людям у тій ситуації, в якій вони опинилися. Сьогодні немає підвищення пенсій і зарплат, зате ліки подорожчали у три-чотири рази», – наголошує Роман Ілик.

Також Роман Ілик не сумнівається, що у парламенті довгий час були різні групи впливу, які намагалися у різні способи «допомагати» фармацевтичним зацікавленим колам, щоб лобіювати їхні інтереси.

«Але важливо, щоб цей лобізм був здоровим. На ринок мають потрапляти ліки за низкою ціною, але високої якості. Новий закон дозволяє ліки, які використовуються у ЄС, Америці, Японії, реалізовувати в Україні без додаткових реєстрацій та ліцензувань», – додав він.

Рубрика: Україна
По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»