Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

16.04.2015

Треба думати не про виживання аптек, а про здоров’я людей, – Роман Ілик

Треба думати не про виживання аптек, а про здоров’я людей, – Роман Ілик

Регуляція цін на ліки з боку держави – надважливий крок. Постанова уряду про новий підхід до формування цін на ліки неодмінно викличе невдоволення серед тих, хто торгує і хто сидить на схемах, доведе до скрути аптеки із невеликими оборотними коштами, але сьогодні треба думати не про виживання аптек, а про людей. Про це у коментарі ЗМІ зазначив нардеп 7-го скликання, у минулому заступник голови комітету з охорони здоров’я Роман Ілик.

«Ні для кого не секрет, що фармацевтичний ринок є надприбутковим, і тому питання, які пов’язані з регуляцією цін у цій царині, вимагають неординарних швидких кроків. Сьогодні надважливо знизити ціни на ліки, бо вони уже досягають захмарних висот. Відповідно, треба думати не про виживання аптек, а про те, що люди не спроможні за такі ціни купувати ліки. Нагадаю, що окремі препарати у 2-3 рази дорожчі, ніж в Європі та й навіть у країнах СНД. Тому головне завдання, яке ставить перед собою МОЗ, це прибрати корупцію, надавши можливість закуповувати ліки міжнародним організаціям безпосередньо у виробника і, таким чином, суттєво знизити вартість ліків на етапі закупки, а після цього проконтролювати вартість ліків на ринку – в роздробі та на гурт», - говорить Роман Ілик.

Водночас співрозмовник звертає увагу, що після того, як держава візьметься за регуляцією цін на ліки, значна кількість аптек опиниться у скруті.

«В Україні функціонує надмірна кількість аптек. І коли розмова йде про регуляцію цін з боку держави, значна їхня кількість опиниться у скрутному становищі, особливо ті, які мають малі оборотні кошти або не входять у так звані мережі», - каже лікар. З огляду на це важливо створити здорову конкуренцію між усіма аптеками, дати можливість повноцінно розвиватись як мережевим аптекам, так і тим, хто працює індивідуально. З боку держави потрібні будуть ще підзаконні акти, які б допомагали регулювати фармацевтичний ринок, зазначає Роман Ілик.

Як відомо, за даними Антимонопольного комітету накрутки на деякі препарати в аптеках досягають 600%. Відтак влада вирішила боротися з високими цінами на ліки. У профільному міністерстві зараз проходить обговорення проект постанови про новий підхід до формування цін, відповідно до якого держава буде суворо стежити за накрутками на препарати в самих аптеках – вони будуть становити не більше 25%. А також не більше 10% зможуть накрутити оптовики.

Рубрика: Україна
По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»