Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

21.11.2014

Україна може перейняти молдовський досвід впровадження страхової медицини

Україна може перейняти молдовський досвід впровадження страхової медицини

Для реформування медицини та впровадження системи обов’язкового медичного страхування Україна може перейняти успішний досвід Молдови. Готовність сприяти у реалізації цих завдань виявив міністр охорони здоров’я Молдови під час зустрічі з представниками Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, що відбулась у Кишиневі.

Як повідомив під час прес-конференції в УНІАН народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик, сьогодні Молдова є 4 країною з пострадянського простору (після країн Прибалтики), яка успішно реалізовує цей важливий напрямок.

“За останні чотири роки фінансування охорони здоров’я Молдови збільшилось удвічі. Відповідно, у країни збудовано чимало нових лікувальних закладів, значно покращено якість медицини. Хоча стартові умови впровадження реформ були не кращими, ніж в Україні. Тому досвід Молдови може бути нам корисний”, - зазначив парламентар.

Роман Ілик висловив сподівання, що парламент VIII скликання ухвалить необхідні законопроекти, зокрема, про обов'язкове державне медичне страхування та про гарантований рівень медичної допомоги, які дозволять реанімувати медичну галузь країни.

“Сьогодні фінансування медицини в Україні становить менше 3 відсотків ВВП. За даними ВООЗ, функціонування галузі можливе за умови фінансування не менше 5 відсотків. У європейських країнах – це 7-8 відсотків ВВП. Тому можливості відкладати впровадження державного медичного страхування у нас немає. Сьогодні йдеться про порятунок галузі, від якої залежить здоров’я та життя українців”, - переконаний народний депутат.

На думку парламентаря, сьогодні Україна має усі передумови для вровадження якісних змін. Водночас, реформа у медицині повинна бути продуманою та відбуватись паралельно із податковою.

“Сьогодні кожен українець, який працює, сплачує податки в тому числі на так звану безкоштовну медицину. Ці відрахування повинні бути прозорими та акумулюватись у спеціально створеному державному фонді. Також на законодавчому рівні має бути завтверджено перелік медичних послуг, протоколи і стандарти лікування. Паралельно із державною страховою медициною ми маємо розвивати доборовільне приватне страхування. Для цього необхідна і медіа-кампанія. Скажімо, страхування авто уже стало нормою, тоді як страхуванням власного здоров’я населення не переймається”, - каже народний депутат. 

За його словами, під час зустрічі з українськими колегами керівники медичної галузі Молдови також пообіцяли сприяти в отриманні грантових вакцин від Глобального фонду вакцинації. Засідання фонду з цього питання заплановане на 8 грудня.

Рубрика: Україна
По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»