Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

13.10.2014

Медики Дрогобиччини підтримують створення медичного лоббі в новому парламенті України

Медики Дрогобиччини підтримують  створення медичного лоббі в новому парламенті України

Створити в новому українському парламенті потужне медичне лоббі з числа медиків-реформаторів – такий запит ставлять сьогодні медпрацівники Дрогобиччини.

Під час зустрічі з народним депутатом України, першим заступником голови парламентського комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Романом Іликом та міністром охорони здоров’я Олегом Мусієм в Бориславському медичному коледжі, головні лікарі медустанов краю, медпрацівники та студенти-майбутні медики чітко зазначили: розуміють, що здійснити кардинальні зміни за кілька місяців в умовах війни є неможливо, та, водночас,  готові активно підтримати кроки і наміри із реформування медицини.

Мета візиту міністра охорони здоров’я на Дрогобиччину – це, насамперед, пряме, безпосереднє спілкування  з очільниками медустанов, практичними працівниками галузі середньої та нижчої ланки – з тим, щоб почути і максимально донести пропозиції медиків в міністерські кабінети. Унікальність практики полягає в живому спілкуванні рядового працівника напряму з міністром, можливості працівників охорони здоров’я  донести чиновникам свою думку, насамперед у фаховому напрямку.

Під час розмови йшлося, що станом на сьогодні медицина – чи не єдина ділянка, яка реформування належним чином не зазнавала з часів Радянського Союзу. Станом на сьогодні є запит на: децентралізацію, розширення повноважень медзакладів, лікарське самоврядування, впровадження страхової медицини та ін.

Медики Дрогобиччини підтримують  створення медичного лоббі в новому парламенті України

«Станом на сьогодні нами створено службу при Міністерстві охорони здоров’я, яка складається з провідних українських та закордонних фахівців-реформаторів. Служба напрацьовує стратегію реформування української медицини. Станом на 1 січня має бути чітко, поетапно розписано те, яким чином реформуватимемо охорону здоров'я, в якому напрямку рухатимемося. Ця стратегія обов’язково має пройти широке обговорення в медичних колах, медичних колективах, бо хто, як не медпрацівники на місцях, знають, що потрібно галузі для повноцінного функціонування. Після широкого обговорення і врахування всіх пропозицій фахівців, пацієнтів  – розпочнемо поетапну роботу»,- наголосив міністр охорони здоров’я, координатор медичної служби Майдану Олег Мусій.

Міністр також зазначив, що напродний  депутат ВРУ Роман ІЛИК уже підготував, зареєстрував та вніс на розгляд Комітету з питань охорони здоров’я законопроект що стосується лікарського самоврядування. Це зроблено вперше. Станом на сьогодні також є запит у зміні системи управління охороною здоров’я, зміні системи фінансування закладів охорони здоров’я, новому-старому підході до навчання молодих фахівців, згідно з яким в освітній процес слід повернути насамперед практику живого спілкування  лікаря з хворими; врегулювання питань, які стосуються податкової системи країни, і лише після цього можна буде впроваджувати страхову медицину (планується на загальнобов’язкове державне медичне страхування закладати 7%).

«У нас є інтелектуальний потенціал: висококласні фахівці, прекрасні лікарі, чудовий середній та молодший медперсонал, просто гарні люди. Натомість, для прикладу, у профільному комітеті з питань охорони здоров’я ВРУ  трохи більше половини – фахові лікарі. Переконаний: чим більше медичних працівників буде обрано до парламенту України, тим якісніше та швидше відбудуться всі необхідні реформи в галузі», - наголосив наш краянин, народний депутат України, доктор медичних наук Роман Ілик.

Цю думку підтримують і медики Дрогобиччини, бо переконані: потужне медичне лоббі в новому українському парламенті дозволить ефективно і швидко  реформувати медичну галузь країни – на користь насамперед пацієнтів та лікарів.

По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»