Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

29.11.2013

Зараз настав час розширювати формат Євромайданів, – Ілик

Зараз настав час розширювати формат Євромайданів, – Ілик

Євромайдан – це вже перемога українців, які показали, що хочуть жити по-іншому. І називати це «дискотекою» можуть лише ті, хто сам там не був. Але зараз настав час розширювати формат і долучати політиків і депутатів, які повинні допомогти молоді й громадським активістам. Тобто попереду – системна і довготермінова робота, заявив в інтерв’ю ІА ZIK заявив голова Львівської «Батьківщини» Роман Ілик.

Без партійної символіки, але разом з політиками

– Як на Майдані сприйняли новини з Вільнюса про те, що з Україною жодних угод сьогодні не підписали? Які зараз настрої в людей?

– Думаю, більшість все-таки і не сподівалася на те, що Янукович підпише угоду про асоціацію з ЄС, оскільки попередньо були вже відповідні заяви і рішення уряду. Але тут питання повинно стояти чи це є поразка, чи це перемога. На моє переконання, те, що зараз відбувається, – це однозначно перемога українців, бо це є наша українська революція. Ми показали, що ми не та країна і не ті люди, які ковтатимуть локшину. Перебуваючи ці кілька днів у Києві на Майдані, я стільки своїх друзів і знайомих зустрів, що не бачив стільки, напевно, за цілий рік. Тому настрої тут піднесені. Цій владі все одно не вдасться відібрати у людей мрію і бажання жити по-іншому.

– Але тепер питання в тому, що робити далі, після того, як асоціація провалена?

– Нам сьогодні треба розширювати формат і треба обов’язково долучати політиків, депутатів усіх рівнів, активно використовуючи можливості, в тому числі, депутатів у Верховній Раді. Також до цього потрібно ще більше долучати громадських діячів та активістів, церкву, ще більше студентів і усіх-усіх небайдужих. Думаю, це повинно відбуватися справді без партійної символіки, але обов’язково разом з політиками. Тобто попереду – системна, виснажлива, довготермінова робота, результатом якої мала би бути, по-перше, зміна влади, по-друге – європейський вибір України і по-третє – повне перезавантаження системи влади.

Чому це треба робити разом з політиками? Насамперед тому, що суди, прокуратура, армія, міліція, так звані губернатори, уряд і парламентська більшість підконтрольні Януковичу. От як із цією машиною може боротися студент, вчитель, лікар? Тому нам, опозиції, треба робити все одночасно і паралельно.

Перш за все, треба провести тотальну інвентаризацію ресурсу, який у нас є. По-друге, повинні бути створені страйкові комітети в усіх середовищах і по всій країні. Буваючи інколи за кордоном, я бачив, як страйкують працівники транспорту чи профспілки в цих країнах, коли все паралізовано і влада змушена відступати й частково або повністю задовольняти вимоги страйкарів. Страйк – це ознака організованого, демократичного європейського суспільства.

Треба продовжувати будити людей з такого, я би сказав, летаргічного сну і чітко на прикладі інших країн пояснювати переваги Європейського Союзу.

Сценарій влади – поділити Майдан

Але люди вже у перші дні Євромайдану показали, що не довіряють так званим старим політикам і не хочуть мати з ними справу. Чи готова нинішня опозиція зробити з цього висновки і сама якось змінитися, щоб зуміти серйозно організувати людей і очолити цей рух?

– Зараз якраз настав той час – і сподіваюся, це буде найближчими днями, – коли ми побачимо, що громадські активісти, студенти вже зрозуміли і далі розумітимуть те, що без політиків це зробити неможливо. Тільки об’єднавши зусилля, можна досягти результату. Хто буде сьогодні відстоювати їхні законні права у судах, прокуратурі, витягувати їх з в’язниці, займатися питаннями публічного донесення інформації, хоча б використовуючи трибуну Верховної Ради, і коли телеканали узурповані владою, доносити до людей правду про те, що відбувається?

Тому переконаний, що нас повинно ставати з кожним днем усе більше, щоб не був реалізований сценарій влади щодо поділу Майдану на окремі групи, адже очевидно, що влада в такий спосіб хоче нейтралізувати весь революційний дух.

На черзі – потужні страйки

– Тобто люди будуть і надалі залишатися на Майдані?

– Так, і майдани мають бути в кожному місті та селищі України і саме там найбільше має вестись інформаційна робота щодо переваг вступу у ЄС. У цьому контексті найважливіше – це організація страйкових комітетів і проведення потужних страйків, де ключову роль мали б відіграти, в тому числі, і профспілки.

– Зараз лунають нарікання, нібито цей Майдан більше нагадує дискотеку. На вашу думку, як налаштована молодь і чи згодна вона буде зараз переходити до нового формату?

– Це не так, тому що поряд з тим, що молоді люди співають і танцюють, тут також виступає багато громадських активістів, митців, артистів відомих людей і просто тих, хто приїхав з різних міст підтримати молодь. І найперше, що говорять особливо люди літнього віку – що вони приїхали захистити вибір молоді, своїх дітей, онуків і їх бажання жити у цивілізованій країні. Дехто намагається подавати це як розвагу молодих людей чи як дискотеку, але це абсолютно не відповідає дійсності. Так можуть говорити тільки ті, які тут не були і не відчувають цього піднесення і цієї толерантності, яка панує серед людей.

Варто розуміти, що сьогодні ми обираємо між двома абсолютно різними світами і цивілізаціями. ЄС – це діюче право і повага до людини, чого сьогодні в Україні нема.

Чому влада уникає європейського вибору? Думаю, насамперед, це пряма залежність від Росії. Але Європа змусить позбутися залежності, а головне – змусить вирішувати внутрішні проблеми країни. Нам треба виборювати демократичне майбутнє для нашої країни. Простих шляхів у таких питаннях не буває. І я вірю, що все найкраще у нашому житті ще попереду.

Рубрика: Україна
По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»