Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

24.10.2013

Реально на галузь охорони здоров’я в Україні витрачається близько 100 млрд грн в рік, – Роман Ілик

Реально на галузь охорони здоров’я в Україні витрачається близько 100 млрд грн в рік, – Роман Ілик

З 10 українців семеро незадоволені якістю лікування, восьмеро – говорять про корупцію в системі охорони здоров’я, 9 – вважають, що галузь необхідно  реформувати. Для того, щоб люди отримували адекватну медичну допомогу, необхідно створити низку передумов. І справа не лише у грошах. Про це повідомив в ефірі програми «Народний контроль» перший заступник голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Роман Ілик.

«У 2012 році на фінансування галузі було спрямовано 58,5 млрд грн – 4,2 % від ВВП. Експерти провели дослідження, яке встановило – ще  30 млрд грн напряму люди доплачують за лікування (ліки, операції). Плюс 10 млрд – це так звана подяка від пацієнтів медпрацівникам. Тобто реально на галузь йде близько100 млрд грн – це 7% ВВП. Це майже стільки, як у Польщі, Румунії, Чехії, Угорщині. Про різницю в якості послуг люди знають самі», – продовжив думку народний обранець.

Парламентар зазначив, що ст. 49 Конституції України, яка гарантує безкоштовну медицину, давно не працює.: «Необхідно трансформувати існуюче законодавство, створити цілу низку передумов для реформування медицини, але не нищити галузь, як це відбувається сьогодні.

Для впровадження того ж обов’язкового державного медичного страхування, передусім необхідно вивести економіку з тіні, створити здорову конкуренцію серед медичних закладів та страхових компаній, розвивати приватну медицину, щоб розвантажити державний бюджет, підняти зарплату лікарям, яка сьогодні в 2-2,5 рази менша, ніж середня зарплата працівника  промисловості. Лікар має отримувати зарплату в залежності від професійності, кількості і складності операцій, пролікованих хворих, кваліфікації, якості наданих послуг».

Рубрика: Україна
По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»