Роман Ілик, народний депутат України
Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Опіка над здоров'ям дітей – першочергове завдання кожного Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Роман Ілик: Допомагати військовим – наш спільний обов'язок Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик Результатом реформ має стати принципово нова система
охорони здоров’я, переконаний Роман Ілик
Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування Саме під час таких зустрічей відбувається найбільш цінне та корисне спілкування
www.byut.com.ua www.batkivshchyna.lviv.ua www.tymoshenko.ua facebook

Новини

18.09.2013

Деінтелектуалізація

Деінтелектуалізація

Зараз в Україні почався цікавий і загрозливий процес, який можна назвати процесом деінтелектуалізації нації. Маю на увазі реформи в освіті, впроваджувані міністром освіти, молоді і спорту п. Дмитром Табачником. Наголосив УП.Життя народний депутат України Роман Ілик.

Одним із напрямів цих реформ є наступ на українські університети. Під виглядом доцільності й економії здійснюється масштабне урізання ставок, можливостей для професорсько-викладацького складу університетів.

Відомо, що погодинне навантаження українських викладачів у середньому в два рази більше аніж у будь-якій раїні Європи. Закономірно, що додаткове збільшення навантаження на викладача (18 студентів на ставку), яке пропонується у руслі пропонованих реформ, зробить український інтелектуальний клас ще більше залежним і обмеженим у можливостях розвитку і дії перед обличчям влади. І це – головна мета реформ міністра Табачника.

Українські університети бідні, залежні від влади і скорумповані власне через дві перші свої риси – бідність та залежність. Натомість у підготовленому законі про освіту від середовища влади університети планується ще більше «централізувати» в управлінні, тобто узалежнити від вищої, президентської вертикалі влади.

Наступ на університети з планами скорочення – це не лише майже 50 тисяч нових безробітних в Україні, це передусім удар по тих людях, котрі в основних точках формують культурну свідомість суспільства.

Обмеження простору університетів автоматично означає розширення простору криміналітету. І це в перспективі – найстрашніша загроза для нашої держави. Адже інтелектуальна еліта нації, ефективна система освіти, високий рівень культурного обміну в суспільстві убезпечують його від зростання вульгарності, бездуховності, незаконності і бандитизму в країні.

За формулою визначного філософа ХХ ст. Карла Ясперса, «Сенс університету полягає у відкритості». Саме тоді університет стимулює широту наукових пошуків, формує і виховує гідних і вільних людей, коли максимально вільний і відкритий до світу. Натомість нам пропонують таку систему, за якої університети підлягали потужному контролеві, відповідно, з боку міністерства, яке в ручному режимі керувало б ректорами, а саме перебувало б у залежності від Адміністрації Президента.

І найголовніше: деінтелектуалізація України, обмеження ролі університетів, правовий та економічний удар по науковцях – це шлях до глобальної конкурентної поразки України, передусім супроти Росії, перетворення її в провінційну державу із деформованими університетами, з якої ще масовіше почнуть виїжджати наукові кадри.

Тому найактуальніше завдання сьогодні – захист університетів, продумати шляхи для поліпшення їхнього фінансування, і в цьому повинні об’єднатися і державницькі політичні партії, і освітні профспілки, і культурницька інтелігенція всієї країни.

Лише інтелектуальна і вільна нація має майбутнє в постіндустріальній цивілізації, в яку прагне увійти Україна, орієнтуючись на Європейський Союз!

Рубрика: Україна
По місяцях:
Всі новини
Останні події
Новини

01.07.2015

Роман Ілик. Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат  фотовиставки «Тернова осінь» Музей «Дрогобиччина» поповнив найкращий експонат фотовиставки «Тернова осінь»

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів Роман Ілик: Здешевлення ліків – справа кількох місяців, а не днів

20.04.2015

Роман Ілик. Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини» Роман Ілик склав повноваження голови Львівської обласної «Батьківщини»